Architektura wnętrz

20.09.2011Everyday Chaa

Everyday Chaa
Tagi: architektura wnętrz, design, kawiarnia, wnetrza

Autorem tego projektu jest koreańskie studio o nazwie MAEZM. Wnętrze znajdującej się w Seulu kawiarni charakteryzuje się innowacyjnym podejściem do operowania kolorami.

Pomysł jest w zamierzeniu oczywisty jednak jak do tej pory niewielu projektantów odważyło się na spróbowanie takiej kompozycji. Dolna część, co odnosi się do podłogi, nóg krzeseł oraz stołów, lady a także schodów została pomalowana na czarno. Z każdym centymetrem w górę czerń się jednak rozjaśnia aż na wysokości około 1,3 m przechodzi w biały.

Oprócz tych dwóch tonacji we wnętrzu nie ma żadnych innych kolorów. W połączeniu ze spokojnym, minimalistycznymi meblami wnętrze kawiarni Everyday Chaa prezentuje się z ogromną konsekwencją estetyczną, która ma niebagatelny wpływ na doświadczenie użytkowników tego miejsca.

Naszym zdaniem, koncept zastosowania gradacji kolorów został tutaj zaimplementowany w sposób wręcz wzorowy. Duża zasługa w tym, że dizajn jest bardzo konsekwentny i operuje niewielką ilością elementów podstawowych. Reasumując, Everyday Chaa kusi klienta rzadko spotykaną atmosferą na styku minimalistycznej medytacji.

Via dezeen.com

Autor: tomek

Ocena

wykop.pl del.icio.us blip.pl wyczaj.to

Galeria zdjęć

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się