Zrób to sam

06.12.2010Fotel FF1

Fotel FF1
Tagi: design, meble, wzornictwo

James Van Vossel oraz Tom de Vrieze stworzyło wspólnie  kilka ciekawych projektów. Współpraca belgijskich projektantów to między innymi zaskakujące w swojej formie fotele. Wydawałoby się, że tej dziedzinie  wszystko już powiedziano, a tu ogromne zaskoczenie – takich foteli jeszcze nie widzieliśmy.

Prezentowane fotele nie mają żadnego stelażu z drewna czy metalu. Można powiedzieć, że jest to jeden duży kawałek materiału – jest to jakby bardzo gruby materiał z naturalnego lnu, czy konopi.

Fotel powstał poprzez zawijanie tego materiału, jakbyśmy okręcali szal  i spięciu go w kilku miejscach – tak naprawdę widzimy trzy spięcia związane szerokim dość sznurem. Jest to projekt bardzo ekologiczny – przy produkcji fotela nie ma żadnych odpadów, ponieważ materiał, który wykorzystany jest do tworzenia mebla nie jest w żaden sposób przycinany – z jednego kawałka tworzony jest cały mebel – jedynie dziurki na łącza są wycinane, ale są one minimalne..

Fotel jest bardzo wygodny – twórcy James Van Vossel oraz Tom de Vrieze zadbali o komfort użytkownika. Kolorystyka foteli może być dobrana do potrzeb kupującego – prezentowane projekty są białe, grafitowe, brązowe.

 

Via foxandfreeze.com

Autor: tomek

Ocena

wykop.pl del.icio.us blip.pl wyczaj.to

Galeria zdjęć

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się