Wzornictwo

29.12.2010Plumbing Pipe Lights by MESH

Plumbing Pipe Lights
Tagi: design, lampa, oświetlenie, wzornictwo

Te zaprojektowane przez architektów MESH dekoracyjno-wykończeniowe nowinki stanowią bardzo ciekawy koncept. Instalacja oświetleniowa pod postacią zwykłych, poskręcanych hydraulicznych rurek  i prostych, podłużnych żarówek? Czemu nie!

Wszystkie pomieszczenia wyłożone są na suficie dziesiątkami specyficznych lampek - każda wygląda niemal tak samo i świeci swym wątłym blaskiem. Jednak wszystkie razem dostarczają naprawdę dużą ilość światła. Architekci MESH specjalizują się w tworzeniu dziwnych, innowacyjnych rozwiązań wykończeniowo-dekoracyjnych. Tak też jest w tym przypadku - na tle drewnianych podbitek dachu, czy też tradycyjnym, panelowym suficie lampki architektów MESH wyglądają wprost nieziemsko.

Bardzo przyjemnie prezentują się również na zwykłej ścianie. Tego typu instalacje są zarówno miłe dla oka, ale to nie wszystko - pozwalają mieszkańcom na odrobinę oryginalności w tak przecież prozaicznej jak oświetlenie dziedzinie. Wyobraźmy sobie gustowny, elegancki korytarz w stylu wiktoriańskim a przy suficie zwykłe, chromowane i nierdzewne rurki z podoczepianymi do nich gołymi, podłużnymi żarówkami. Czyste szaleństwo! Ale jakże ciekawe i ładne - odrobina inności i kreatywności jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

Via captivatist.com

Autor: tomek

Ocena

wykop.pl del.icio.us blip.pl wyczaj.to

Galeria zdjęć

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się