Wzornictwo

10.12.2010Nowoczesne lampy Rachel O'Neill

Nowoczesne lampy  Rachel O'Neill
Tagi: design, lampa, oświetlenie, wzornictwo

Projektantka z Irlandii Północnej Rachel O'Neill traktuje często sztukę projektowania jako dobrą zabawę – dotyczy to zarówno formy , jak również wykorzystanych materiałów. Jednym z takich  fantazyjnych projektów są  żyrandole wykonane z rzepów, do których czasami dodaje projektantka pióra. Bardzo często stelaż abażuru wykonany jest z metalu.

W Nowym Jorku  zostały zaprezentowane te ciekawe projekty. Jedna z nich to czerwona lampa o dość nieregularnym kształcie , sprawia wrażenie niewielkiego bałaganu, ale  naprawdę nadaje pomieszczeniu charakteru. Zupełnie inne wrażenie robią lampy, w których widać  wyraźnie metalowy stelaż opleciony biała fakturą – te konstrukcje mogą kojarzyć się  z lekkimi chmurami śniegowymi, chociaż mają bardzo regularny kształt kuli.

Następna  z prezentowanych lamp jest zrobiona z taśmy przypominającej  rzep  kiedy są podświetlone – trudno jest ocenić, czy lekko różowy odcień nadaje tym lampom kolor taśmy , czy też wydobywające się z nich światło. Z kolei podłużny abażur w kolorze różowo-fioletowym zrobiony jest z piórek oraz prawdopodobnie rzepa – fruwające wokół różowe pióra świadczą o delikatności tego produktu.

Via racheloneill.com

Autor: tomek

Ocena

wykop.pl del.icio.us blip.pl wyczaj.to

Galeria zdjęć

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się