Wzornictwo

09.12.2010Lampa jak rozkwitający kwiat

Lampa jak rozkwitający kwiat
Tagi: architektura wnętrz, design, lampa, oświetlenie, projektowanie wnętrz, wnetrza, wzornictwo

Patrick Jouin to projektant średniego pokolenia, który tworzy z myślą o współczesnym odbiorcy – jest to dość uniwersalny twórca, który zajmuje się zarówno projektowaniem architektury, jak i mebli, a także scenografii. Słowo design jest dobrym określeniem dla tego co robi najczęściej.

Lampy, które przedstawił ostatnio twórca  są inspirowane kwiatami – ktoś może stwierdzić, że nawet rzemieślnicy robią abażury jak kwiaty. I jest to prawda, ale tylko   Patrick Jouin zaprezentował lampę, która jest inspirowana kwiatem i jak kwiat może się rozwijać.

Większe lub  mniejsze rozsuniecie lampy daje różne światło – mniej klub bardziej rozproszone. Lampa wykonana jest techniką laserową z malowanego na biało poliuretanu. Lampa ma dwie wersję – małą i większą. Do lampy  pasuje idealnie 40 watowa żarówka halogenowa.

Patrick Jouin jest związany z grupą projektantów, lampy jego projektu prezentuje i sprzedaje firma z Belgii MGX by Materialise. Jednak swoją  pomysłową lampę ]projektant pokazał w Centrum Pompidou w Paryżu   pod nazwą: Patrick Jouin La  -substance du design. Wystawa trwała od 17 lutego do 24 maja 2010 roku. Lampa jest wykonana w 99 egzemplarzach, a jej cena podana w dolarach wynosi trzy tysioące sześćset złotych.

Via moss-gallery.com

 

Autor: tomek

Ocena

wykop.pl del.icio.us blip.pl wyczaj.to

Galeria zdjęć

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się