Wzornictwo

29.11.2010Krystaliczny żyrandol

Krystaliczny żyrandol
Tagi: design, lampa, oświetlenie, wzornictwo

Szkło i projektowanie  głównie żyrandoli o bajecznych kształtach i kolorach to pasja artysty Roberta Kaindl'a.  Żyrandol ESCALA to przepiękna konstrukcja ręcznie robiona. Żyrandol ten ma nietypowy kształt – można powiedzieć, że przypomina gruszkę zawieszoną do dołu ogonkiem. Szkło jest mleczno białe podstawę stanowi duża bańka, która jest niemal niewidoczna bo na całej jej powierzchni  opleciona jest poskręcanymi  nazwijmy to umownie szklanymi wstęgami.

Żyrandol w pełni wykonany jest ręcznie – artysta wydmuchał metodą tradycyjną ten wspaniały kształt. Artysta pracuje w USA w Redmond w stanie Waszyngton. Praktycznie wszystkie jego prace są robione na zamówienie .

Żyrandol ESCALA po zainstalowaniu robi niesamowite wrażenie – światło rozchodzi się po tych szklanych wstęgach i załamują się tworząc  nową jakość – kolory są odbiciem kolorów w pomieszczeniu – na zdjęciu mleczna biel łączy się  błękitnym. Niektóre wstęgi tworzą wokół żyrandola coś na wzór długich włosów rozwianych przez wiatr  - żyrandol  dzięki temu  nie jest statyczny i mimo sporej wielkości wydaje się lekki.

Via robertkaindl.com

Autor: tomek

Ocena

wykop.pl del.icio.us blip.pl wyczaj.to

Galeria zdjęć

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się