Praktyczne porady

03.04.2011Pokój dla nastolatka

Pokój dla nastolatka
Tagi: design, pokój, projektowanie wnętrz, wnetrza

Każdy rodzic z pewnością wie, że gdy dzieci zaczynają wchodzić w okres dojrzewania, wiele rzeczy staje się bardziej skomplikowanych. Podczas tego okresu nastolatki muszę się zmierzyć z wieloma problemami dlatego też rodzice często muszą stawić czoło skrajnym zachowaniom typu ‘nienawidzę cię!’. Takie zachowanie może wpłynąć znacząco na funkcjonowanie całej rodziny.

Nie możemy niestety pomóc w rozwiązaniu wszystkich tego typu problemów, a mamy rady dotyczące konkretnego przypadku. Jeśli przychodzi moment na zmianę mebli w pokoju naszego nastoletniego dziecka pojawia się ważne pytanie: o czym rodzic powinien pamiętać przy dizajnie pokoju, aby nie prowokować agresywnych zachowań?

Po pierwsze, a jest to złota zasada, wszystkie decyzje powinniśmy podejmować przy konsultacji z naszym dorastającym dzieckiem. Jeśli rodzice nie dostosują się do tej zasady i wybiorą meble jakie im się podobają mogą szybko spodziewać się nowych kłopotów. Najważniejszy jest szacunek dla opinii dziecka i branie pod uwagę jego poglądów przy podejmowaniu ostatecznej decyzji.

 

Po drugie, bardzo ważną rolę odgrywa odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni. Takie sprzęty jak biurko czy ergonomiczny fotel są obowiązkowe. Pozwolą one na rozwój prawidłowej sylwetki oraz pomogą w wyuczeniu dobrego zwyczaju pracowania przy biurku, a nie na podłodze czy na łóżku.

Co więcej, łóżko powinno być wyposażone w materac ortopedyczny. Pomoże to utrzymać nastolatkowi odpowiedni kształt kręgosłupa. Łóżko musi być dostosowane do wielkości dziecka. Sytuacją niedopuszczalną jest gdy nastolatek śpi na łóżku z którego wystają mu nogi.

Jeśli chodzi o akcesoria w pokoju winny się znaleźć liczne półki, szafki oraz szuflady. Najważniejsze jest aby wytworzyć aurę własnej, prywatnej przestrzeni.

Mamy nadzieje że powyższe rady pomogą w radzeniu sobie z trudnymi okresem dorastania dziecka.

Autor: tomek

Ocena

wykop.pl del.icio.us blip.pl wyczaj.to

Galeria zdjęć

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się