Architektura wnętrz

18.09.2011Time Guards

Time Guards
Tagi: design, lampa, rzeźba, wzornictwo

Widzieliście już zapewne niezwykle dużo przeróżnego rodzaju lamp w najoryginalniejszych kształtach, jednakże lampy, które zobaczycie w dzisiejszej galerii nie są podobne do niczego co spotkaliście do tej pory.

Lampy występują w najrozmaitszych kształtach, rozmiarach i formach, lecz te które zaprojektował Manfred Kielnhofer zaskakują pod każdym względem. Niezwykłe, podobne do rzeźb lampy tworzą razem serię o nazwie Time Guards – Strażnicy Czasu.

Niezwykłe, przypominające figury ludzi odzianych w długie szaty, okrywających nie tylko ciało, lecz także twarze, mają naturalne rozmiary – są wielkości przeciętnego człowieka. Każda z figur-lamp wyposażona jest w lampę o mocy 32W – rzecz jasna energooszczędną, które pomagają oświetlić przestrzeń i stworzyć niezwykły klimat w każdym wnętrzu.

Niektórzy mogą spojrzeć na tę propozycję jako nazbyt wyszukaną – naturalnej wielkości ludzka figura, świecąca w nocy jasnym światłem może z łatwością przestraszyć kogoś, kto nie zaznajomiony jest z tego typu projektowaniem.

Via dsgnwrld.com

Autor: tomek

Ocena

wykop.pl del.icio.us blip.pl wyczaj.to

Galeria zdjęć

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się