Architektura wnętrz

15.09.2011The Euclid Avenue House

The Euclid Avenue House
Tagi: architektura wnętrz, design, dom, wnetrza

Umiejętne wykorzystanie niewielkiej przestrzeni jest rzadko spotykanym wyczynem. Firmie Levitt Goodman Architects udało się jednak dokonać tego w sposób wręcz wzorowy.

The Euclid Avenue House wybudowany został na niewielkich rozmiarów działce zlokalizowanej na przedmieściach Toronto. Do tego ciasno upakowane sąsiedztwo sprawiło, że projektanci musieli postarać się o coś więcej niż zwyczajny dom.

Rozwiązaniem okazało się sprawne i umiejętne połączenie właściwego budynku z resztą podwórka. Chodzi przede wszystkim o płynność i dialog między tymi dwoma częściami. Ważnym elementem w tej układance jest ogród na dachu, który pięknie nawiązuje do roślinności niżej.

Dizajn wnętrza obywa się bez ekstrawagancji. Użyto standardowych materiałów jak drewno, plastik oraz stal, które zaaranżowano w całość nie będącą ani minimalizmem, ani przytulną tradycyjną estetyką. Euclid Avenue House to zdecydowanie coś pomiędzy. Przy tym jest to bardzo funkcjonalne i „zwyczajnie” estetycznie zorganizowane miejsce do życia.

 

Via decoist.com

Autor: tomek

Ocena

wykop.pl del.icio.us blip.pl wyczaj.to

Galeria zdjęć

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się