Architektura wnętrz

01.09.2011Sugamo Shinkin Bank

Sugamo Shinkin Bank
Tagi: architektura wnętrz, bank, design, wnetrza

Ten japoński bank postanowił zmienić obraz tej instytucji funkcjonujący w wyobraźni większości ludzi. Zamiast masywnego, budzącego niepokój gmachu Sugamo Shinkin Bank zdecydował się na energetyczny, pełen pozytywnej atmosfery dizajn, którego autorem jest Emmanuelle Moureaux.

Elementem, który od razu rzuca się w oczy są poziome płyty betonu. Znajdują się on na zewnątrz budynku. Każdy z nich jest innego koloru i w połączeniu z białymi ścianami tworzą zapraszający do środka kolaż. Co ciekawe poszczególne płyty są podświetlane w nocy. Efekt jest naprawdę imponujący.

Co się tyczy wnętrza budynku tak jak i w przypadku fasady mamy tu do czynienia z całkowitym zerwaniem z bankowymi stereotypami. Dominuje biel, która służy za ramę i tło do różnokolorowych motywów i detali. Są to tęczowe motywy na suficie (kształtem naśladujące dmuchawce), kolorowe krzesła oraz szklane akcenty.

Naszym zdaniem propozycja Emmanuelle Moureaux to ogromny sukces. Świetny, ujmujący bezpretensjonalnością rzadko spotykaną w bankach styl oraz niemała odwaga to największego zalety tego projektu.

 

Via dezeen.com

Autor: tomek

Ocena

wykop.pl del.icio.us blip.pl wyczaj.to

Galeria zdjęć

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się