Architektura wnętrz

07.07.2011Saladstation

Saladstation
Tagi: architektura wnętrz, design, restauracja, wnetrza

W tym artykule przeniesiemy się do Stambułu. Nie zamierzamy jednak zwiedzać tego pięknego miasta. Naszym celem będzie odwiedzenie bardzo interesującego z dizajnerskiego punktu widzenia jakim jest SALADSTATION.

SALADSTATION to sieć restauracji ze zdrową żywnością, która zawitała do największego miasta Turcji. Autorem projektu w przypadku tego miejsca jest  studio id design. Lokal nie jest zbyt wielkich rozmiarów, co powoduje, że nie można sobie pozwolić na ekstrawagancję.

Twórcy poszli więc w stronę prostoty o lekko industrialnym charakterze. Elementem, który wyróżnia lokal jest oczywiście mocny jasny zielony kolor obecny na podłodze, w logo oraz na tablicach. Ten odświeżający kolor został połączony z bielą stolików, krzeseł lady oraz ceglanych ścian.

Oprócz tradycyjnego planu restauracja posiada także coś na kształt galerii, na którą można dostać się schodami. SALADSTATION autorstwa id design to oryginalne miejsce o specyficznej atmosferze. Jeśli będziecie w Stambule to polecamy tam się udać. Nie tylko ze względów gastronomicznych.

Via archdaily.com

Autor: tomek

Ocena

wykop.pl del.icio.us blip.pl wyczaj.to

Galeria zdjęć

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się