Architektura wnętrz

14.09.2011Rotating House

Rotating House
Tagi: architektura wnętrz, design, dom, wnetrza

Prezentowany dziś na fotografiach dom jest masywem zbudowanym na planie ośmiokąta, którego średnica wynosi 24 metry. Weranda mająca trzy metry otacza cały dom dookoła – całe 360 stopni budynku.

Najniezwyklejszą cechą charakterystyczną tego projektu jest fakt, iż nie stoi on spokojnie w miejscu, jak przystał na każdy dom, lecz porusza się wzdłuż swojej osi. Mimo iż waży on około pięćdziesięciu ton, zbudowany jest ze stali i szkła, jego ściany obracają się wedle życzenia osób przebywających w jego wnętrzu.

50 ton ciężkich materiałów może zostać obróconych tak, by korzystać z promieni słonecznych przez cały dzień, tudzież kryć się w cieniu przed słońcem uciekając. Dom ten nie jest tylko ciekawie prezentującym się składowiskiem odpowiednio uporządkowanych budowlanych, ale także strukturą przyjazną środowisku. Zastosowano w jego obrębie różne elementy oszczędzające energię.

Niemniej jednak istnieje oczywiste podejrzenie, iż owych kilka sprzyjających oszczędzaniu energii elementów jest swego rodzaju próbą zamaskowania faktu, iż budynek pożera ogromne ilości energii tylko po to, by właściciel mógł ogrzać się w słońcu.

 

Via shelterness.com

Autor: tomek

Ocena

wykop.pl del.icio.us blip.pl wyczaj.to

Galeria zdjęć

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się