Architektura wnętrz

13.09.2011Raiffeisen Office in Zurich

Raiffeisen Office in Zurich
Tagi: architektura wnętrz, biuro, design, wnetrza

Rzadko się zdarza, żeby dizajn wnętrza banku był czymś więcej niż podążaniem za utartą konwencją. Rzadko nie oznacza jednak wcale, czego przykładem jest dizajn Reiffesen Banku stworzony przez firmę NAU. Budynek znajduje się w Zurych

O ile fasada zewnętrzne mimo swojego białej, minimalizującej estetyki jest cokolwiek oryginalna, to nie zapowiada ona jednak tego co spotykamy we wnętrzu.

Całe wnętrze jest zrealizowane w konsekwentnie białej kolorystyce. Ściany, sufity, lady oraz podłogi - wszystko jest białe. Na dodatek linie i kształty są raczej płynne i zaprzeczają sztywnemu, kanciastemu charakterowi tradycyjnych wnętrz bankowych. Bardzo ciekawym pomysł jest także stworzenie perforowanych ścian, na których umieszczono portrety były dyrektorów banku. Nie są one jednak typowymi portretami, a raczej zarysami twarzy.

Podsumowując, firma NAU wykonała kawał dobrej roboty tworząc tak oryginalne i odważne wnętrze Reiffeisen Banku. Taki dizajn z pewnością przypadnie do gustu klientów, którzy mają dość dehumanizującej atmosfery wnętrz tradycyjnych banków.

via freshome.com

Autor: tomek

Ocena

wykop.pl del.icio.us blip.pl wyczaj.to

Galeria zdjęć

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się