Architektura wnętrz

30.08.2011Montblanc House

Montblanc House
Tagi: architektura wnętrz, design, dom, wnetrza

Montblanc House został zaprojektowany przez architektów z firmy pochodzącej z Okazaki w Japonii – Studio Velocity. Dom ten znajduje się w obrębie spokojnej dzielnicy w jednym z miast Japonii.

Mimo faktu, iż budynek ten powstał na dość małej, niezbyt pokaźnej powierzchniowo działce i otoczony jest trzema innymi budynkami, które teoretycznie mogłyby stać się poważną przeszkodą dla mieszkańców budynku jeżeli chodzi o możliwość obserwowania widoków z okien, architekci potrafili wybrnąć z tej sytuacji i to jeszcze w niezwykłym stylu.

Mimo kłopotliwej  lokalizacji mieszkańcy budynku mają zapewnionych mnóstwo przestronnych i dobrze naświetlonych pomieszczeń oraz piękne widoki. Dom jest trzypiętrowy, dlatego też z jego najwyższych pięter oglądać można piękno gór znajdujących się w pobliżu.

Jest to budynek silnie połączony z zewnętrzną przestrzenią dzięki zastosowaniu licznych przeszklonych powierzchni, które nie tylko pozwalają na penetrowanie wnętrza przez krajobrazy, ale także poprawiają wygląd  wnętrz.

 

Via freshome.com

Autor: tomek

Ocena

wykop.pl del.icio.us blip.pl wyczaj.to

Galeria zdjęć

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się