Architektura wnętrz

01.09.2011House Szelpal

House Szelpal
Tagi: architektura wnętrz, design, dom, wnetrza

House Szelpal to budynek mieszkalny znajdujący się w szwajcarskiej miejscowości Solothurn. Autorem projektu jest firma Felber Architects.

Z zewnątrz dom jest prostokątną, geometryczną bryłą. Fasada budynku to betonowe ściany oraz całkiem liczne okna. Ściany bez wyjątku są w zrealizowane w kolorze szarym. Geometryczność i surowość bijąca od budynku nawiązują stylistycznie do stylu bauhaus.

W środku stylistyka znajoma z części zewnętrznej została powtórzona. Tutaj jednak wzbogacono ją o białe i czarne akcenty. Dizajn wnętrza skłania się ku maksymalnej prostocie i oszczędności. Liczy się przestrzeń, która staje się wartością samą w sobie. Meble odgrywają rolę marginalną. Punktem centralnym jest obszerny salon połączony z kuchnią i jadalnią. Ulokowano tutaj także kominek.

Minimalizm zaproponowany przez projektantów z firmy Felber Architects może na początku budzić pejoratywne odczucia z powodu surowości wyrazu. Przy bliższym przyjrzeniu się jednak uświadamiamy sobie, że konsekwentnie stosowana oszczędna surowość kreuje niesłychanie relaksującą wyciszającą atmosferę.

Via contemporist.com

Autor: tomek

Ocena

wykop.pl del.icio.us blip.pl wyczaj.to

Galeria zdjęć

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się