Architektura wnętrz

19.09.2011Hi'ilani Eco House

Hi'ilani Eco House
Tagi: architektura, design, dom, wnetrza

Przyjazne środowisku domy coraz częściej stają się priorytetem dla właścicieli. Pięknym przykładem takiego właśnie domu jest Hi'ilani Eco House zaprojektowany przez Roberta Mechielsona.

Naszą prezentację zaczniemy od tego, że ten projekt charakteryzuje się zerową emisją dwutlenku węgla. Jest to niebagatelne osiągnięcie, które pokazuje, że możemy mieszkać w domach nie szkodzących środowisku.

Budynek ulokowany jest na Hawajach. Działka znajduje się na wysokim wzgórzu na jednej z wysp archipelagu i zapewnia wspaniałe widoki. Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny to Hi'ilani Eco House wyróżnia się bardzo oryginalnym kształtem. Dach budynku wyglądem przypomina skrzydła motyla i dzięki zamontowany panelom solarnym zbiera energię słoneczną, która później jest przerabiana na elektryczność.

Dach został także specjalnie skonstruowany po to, aby zbierał wodę deszczową używaną później do celów domowych. Co do dizajnu całości Hi'ilani Eco House jest utrzymany w minimalistycznej, z lekka awangardowej estetyce.

 

Via gizfactory.com

Autor: tomek

Ocena

wykop.pl del.icio.us blip.pl wyczaj.to

Galeria zdjęć

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się