Architektura wnętrz

11.09.2011Hanging House in Ubatuba

Hanging House in Ubatuba
Tagi: architektura wnętrz, design, dom, wnętza

Dzisiaj chcemy przedstawić Państwu efektowny dom znajdujący się w Ubatuba. Ubatuba to jedno z najważniejszych miast brazylijskiego stanu Sao Paulo. Dom został zaprojektowany przez firmę SPBR Arquitetos. Budynek jest zlokalizowany pośród prawnie chronionej dzikiej roślinności.

Dokładna lokalizacja domu to prawa strona plaży Tenorio. Co istotne to także fakt, że w praktyce dom znajduje się ponad bujnym tropikalnym lasem. Takie umiejscowienie w połączeniu z dużymi oknami, które znajdują się w całym domu sprawiają, że mieszkańcy mogą bez przeszkód podziwiać piękne widoki (plaża, morze oraz dżungla).
Pod względem dizajnu dom z Ubatuba jest przykładem prostej estetyki łączącej w sobie zarówno tradycyjne jak i bardziej współczesne elementy. Ważną rolę w projekcie odgrywają dwa materiały, mianowicie, beton i drewno. Wnętrza są przestronne i utrzymane w oszczędnej, quasi-minimalistycznej konwencji.
Highlightem projektu jest z pewnością basen ulokowany na tarasie. Podsumowując, dzieło firmy SPBR Arquitetos znakomicie wykorzystuje udogodnienia terenu. Jest to nowoczesny i bardzo funkcjonalny azyl ze świetnymi widokami, którego można tylko pozazdrościć właścicielom.

via homedit.com

Autor: tomek

Ocena

wykop.pl del.icio.us blip.pl wyczaj.to

Galeria zdjęć

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się