Architektura wnętrz

31.08.2011Elegancka prostota

Elegancka prostota
Tagi: architektura wnętrz, design, dom, wnetrza

Mamy tym razem przyjemność zaprezentowania Państwu bardzo interesującego projektu autorstwa polskiego architekta Damiana Cyryla Kotwickiego. Dom znajduje się koło Warszawy.

Budynek zaprojektowany przez Kotwickiego to przykład ujmującej prostoty. Projekt wyzyskuje funkcjonalną skuteczność prostych linii. Fasada zewnętrzna powstała poprzez użycie trzech materiałów tj. cegieł, drewna i betonu. Dominującym kolorem jest szary. Drewniane elementy są zaś jasnobrązowe.

Na parterze znajduje się obszerny garaż oraz równie obszerny salon. Umieszczono tutaj także kuchnie oraz lobby gdzie znajdują się spiralne schody będące centralnym punktem całej kondygnacji. Na piętrze ulokowano sypialnie oraz łazienki.

Warto poświęcić trochę czasu na przyjrzenie się dizajnowi, który nadaje temu wnętrzu niepowtarzalnej aury. Odważne połączenie czerni, granatowego, białego i szarego, które często przewija się w środku okazało się strzałem w dziesiątkę. Na uwagę zasługuje także wyszukane umeblowanie z krzesłami w stylu retro.

Via freshome.com

Autor: tomek

Ocena

wykop.pl del.icio.us blip.pl wyczaj.to

Galeria zdjęć

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się