Architektura wnętrz

19.09.2011Casa El Tiemblo

Casa El Tiemblo
Tagi: architektura wnętrz, design, dom, kontener, wnętrze

Nastała moda na domy ze stoczniowych kontenerów. Kolejnym przykładem takiego potraktowania wydawałoby się stricte przemysłowego urządzenia jest Casa El Tiemblo zaprojektowany przez James & Mau Arquitectura, a wybudowany przez firmę Infiniski.

Dom został wykonany z czterech ogromnych kontenerów stoczniowych, które połączono w taki sposób, aby tworzy funkcjonalną i praktyczną całość. Budynek wybudowano w hiszpańskiej prowincji Avila.

Casa El Tiemblo składa się z dwóch kondygnacji. Dolna jest bardzo otwarta na zewnątrz poprzez użycie szklanych ścian. Górna jest z kolei dużo bardziej prywatna i zamknięta. Na parterze ulokowano bardzo przytulny i nowoczesny salon. Jest w nim mnóstwo interesujących detali i motywów, spośród których przypadły nam do gustu najbardziej drewniany stół oraz zrobiona w podobnym duchu kula umieszczona tuż obok kanapy.

Salon, co jest w tej chwili standardem, został połączony z funkcjonalną kuchnią. Na piętrze umieszczono z kolei sypialnie oraz łazienki. Casa El Tiemblo, choć z zewnątrz może nie wygląda powalająco (taka jest skądinąd specyfika domów-kontenerów), to może służyć za wzór stylu jeśli chodzi o dizajn i wzornictwo wnętrza.

 

Via homedsgn.com

Autor: tomek

Ocena

wykop.pl del.icio.us blip.pl wyczaj.to

Galeria zdjęć

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się