Architektura wnętrz

19.09.2011California UCSF

California UCSF
Tagi: architektura, architektura wnętrz, design, wnetrza

Twórcy z Rafael Vinoly Architects zaprojektowali  niezwykły budynek będący siedzibą główną jednego z oddziałów University of California, który ma nieco przydługą nazwę Ray and Dagmar Dolby Regeneration Medicine Building.

Teren, na którym powstał budynek jest dość specyficzny i wymagał od architektów dużej dozy kreatywności. Niezwykła forma masywu, który powstał z pewnością może podobać się fanom architektury niekonwencjonalnej, która wykorzystuje niedogodności warunków na własną korzyść, co więcej czyniąc ze skutków ograniczeń źródło oryginalności i niezwykłości projektu.

W przypadku Ray and Dagmar Dolby Regeneration Medicine Building ograniczenia poskutkowały tym, iż architekci nadali budynkowi kształt fali, która oblewa brzeg lasu z jednej strony, z drugiej zaś jest połączony różnymi połączeniami z ‘budynkiem-matką’.

Szczególnie fantastycznie prezentuje się szczyt budynku, gdzie posiano trawę i zorganizowano zielone tarasy, na których naukowcy mogą się zrelaksować i oddać podziwianiu niezwykłych widoków.

Via decoist.com

Autor: tomek

Ocena

wykop.pl del.icio.us blip.pl wyczaj.to

Galeria zdjęć

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się